ELITE LEAGUE 1: GOATS ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΙΣΟΠΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ LES FENNEC!

Share

Για την 9η αγωνιστική της Elite League 1, η ομάδα των Goats κατάφερε στο “SEF Soccer Club”, να επικρατήσει με το ευρύ 9-4 απέναντι στην ουραγό του βαθμολογικού πίνακα, Les Fennec.

Με την έναρξη του αγώνα έγινε σαφές ότι η ομάδα που είχε κατέβει πιο αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο ήταν οι “γίδες”, οι οποίες με απόλυτο πρωταγωνιστή τον εκπληκτικό αρχηγό της Βασίλη Δρακά, κατάφεραν -παρά τη σθεναρή αντίσταση- της Les Fennec να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με κεφάλι στο σκορ και συγκεκριμένα με 4-3!

Το 2ο ημίχρονο αρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για τις “γίδες”,αφού με διακριθέντες τους Δράκα,Βαρφη και Τζιμανη κατάφεραν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στα 3 γκολ και συγκεκριμενα σε 6-3!!!Από κει και πέρα ανέλαβε ο Σαμοιλης,ο τερματοφύλακας των Goats,με καίριες επεμβάσεις δεν άφησε την εστία του να παραβιαστεί από την ομάδα των Βόρειο-Αφρικανων, δίνωντας την ευκαιρία στους συμπαίκτες του να “καθαρίσουν” την υπόθεση νίκη φτανωντας στο τελικό 9-4! Αξίζει να αναφερθεί ότι αυτό είναι το 3ο θετικό αποτέλεσμα στη σειρά για τις “γίδες” που έκαναν “‘αλμα” 7 βαθμών και 3 θέσεων στη βαθμολογία.

Στο άλλο πολύ σημαντικό ματς της ημέρας η Flamingos κατάφερε να ντουμπλάρει τις νίκες της επικρατώντας πολύ δύσκολα της Juvetsus,με 5-4! Οι “Ροζ” παρόλο την ψυχρολουσια που δέχτηκαν στα πρώτα λεπτά από την “Μεγάλη Κυρία” βρισκόμενοι πίσω στο σκορ με 1-2,κατάφεραν να ανασυνταχθούν και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Σερτζιο,(4 γκολ στο πρωτο ημίχρονο),να κάνουν την ολική διαμορφώνοντας το 4-2 ως σκορ ημιχρονου. Το δεύτερο ημίχρονο παρόλο που άρχισε πολύ άσχημα για την “Juve”,χαμογέλασε στην συνέχεια στην ομάδα του Χάμαντ και με δύο φορές σκόρερ τον Πανταζόπουλο κατάφερε να βάλει φωτιά στα τελευταία λεπτά του ματς μειώνοντας την διαφορά στο γκολ.

Ο Πανταζόπουλος παρόλο τα δύο του γκολ όμως αποδείχτηκε τελικά μοιραίος για την Juvetsus χάνοντας πολύ μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του αγώνα και δίνοντας έτσι το πολύ σημαντικό τρίποντο στους “Ροζ”. Στα άλλα ματς της αγωνιστικής η Apache έκαναν την μεγάλη έκπληξη νικώντας με 5-4 την Los Turbos,ρίχνοντας με αυτόν τον τρόπο από την δεύτερη θέση ενώ η Magufana συνέχισε την προέλαση προς την κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος,νικώντας σχετικά εύκολα την ομάδα του Pireia με σκορ 6-2!

Πατήστε εδώ για να παρακολουθήσετε αναλυτικά τις βαθμολογίες σε Elite 1 και Elite 2 Greece μετά το πέρας της αγωνιστικής!

Περισσότερα

ΝΕΑ

FOOTBALL FESTIVAL: ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ!

Το λεκανοπέδιο της Αττικής ήδη “ζει και αναπνέει” για το πρώτο και συνάμα ιστορικό “Football Festival” της χώρας που θα λάβει χώρα 10,11 και 12 Μάϊου, και του οποίου το “main event” θα είναι οι αγώνες του κυπέλλου Ελλάδας