ELITE LEAGUE 1: “Χ” ΑΡΙΣΑΝ THN ΠΡΩΤΙΑ ΣΤΗ “MAGU” ZOZZI ΚΑΙ FLAMINGOS.

Share

Για την 6η αγωνιστική της Elite League 1: Flamingos και Zozzi κονταροχτυπήθηκαν στο “Sef Soccer Club” αφήνοντας ως μεγάλη νικήτρια τη… Magufana αφού ή ισοπαλία ήταν το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα (4-4).

Η Zozzi μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι βρίσκoντας εις διπλούν τον δρόμο προς τα δίχτυα του Γουλή βάζοντας από την αρχή της βάσης για μια μεγάλη επικράτηση. Οι “Ροζ” με αντεπίθεση διαρκείας στην συνέχεια του ημιχρόνου κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με τον Δρόση και να πάρουν κεφάλι στο σκορ πριν την λήξη του ημιχρόνου διαμορφώνοντας το 3-2!

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου τα Flamingos κατάφεραν να ξεφύγουν με δύο γκολ διαφορά έναντι της αντιπάλου τους,γέρνοντας έτσι την πλάστιγγα των 3 βαθμών προς την πλευρά τους. Η Zozzi όμως, μη έχοντας πει την τελευταία της λέξη κατάφερε να μειώσει σε 4-3 μετά από λάθος γύρισμα της άμυνας των “Ροζ”, ενώ στην συνέχεια έφτασαν στην ισοφάριση και το τελικό 4-4!

Κερδισμένη της αγωνιστικής βέβαια, όπως προαναφέρθηκε ήταν η Magufana, η οποία με την νίκη της απέναντι στην σκληροτράχηλη Les Fennec (τελικό σκορ 6-4),κατάφερε να αποσπαστεί 2 βαθμούς από την Zozzi και 5 από τους Flamingos πριν το μεταξύ τους “Ευρωπαϊκο” ντέρμπι για την 7η αγωνιστική.

Στα υπόλοιπα ματς της ημέρας η “Μεγάλη Κυρία” κατάφερε να επικρατήσει σε ακόμα ένα χιτσοκικό παιχνίδι έναντι των Goats, (3-2), φτάνοντας έτσι τους 9 βαθμούς ενώ παράλληλα η Los Turbos πήρε νίκη χρυσάφι έναντι του Peiraia Fc, καταφέρνοντας με ανατροπή να φτάσει στο τελικό 4-3, με “χρυσό σκόρερ” τον Κασπίρη!

Για όλα τα νέα της αγωνιστικής δράσης της Elite 1 καθώς και τις βαθμολογίες πατήστε ΕΔΩ!

Περισσότερα

ΝΕΑ

TOP 10: ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ “ΚΛΙΚΣ” ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ MINI-FOOTBALL ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΖΟΝ 2023-24!

Κάθε “του χρόνου” και καλύτερο! Παραφράζοντας τη γνωστή λαϊκή ρύση που αναφέρεται στο… πέρυσι θα μπορούσε κάποιος να πει πως το Ελληνικό Mini-Football είναι σε τροχιά εκτόξευσης! Αυτό οφείλεται σε πολλούς παράγοντες, με πρώτο και κυριότερο τον Οργανισμό του

ΝΕΑ

ATHENS CUP 6X6: ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΟΙ FLAMINGOS – ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΨΑΛΙΔΑ ΜΕ ΤΗ “MAGU”

Κυπελλούχοι για το Athens Cup 8X8 τη σεζόν 2023-2024 αναδεικνύονται οι Flamingos νικώντας στη διαδικασία των πέναλτι τη μεγάλη τους αντίπαλο, Magufana με 3-2, ύστερα από ακόμα έναν μεταξύ τους ισόπαλο τελικό που ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2 στην κανονική