ELITE LEAGUE 1: “Χ” ΑΡΙΣΑΝ THN ΠΡΩΤΙΑ ΣΤΗ “MAGU” ZOZZI ΚΑΙ FLAMINGOS.

Share

Για την 6η αγωνιστική της Elite League 1: Flamingos και Zozzi κονταροχτυπήθηκαν στο “Sef Soccer Club” αφήνοντας ως μεγάλη νικήτρια τη… Magufana αφού ή ισοπαλία ήταν το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα (4-4).

Η Zozzi μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι βρίσκoντας εις διπλούν τον δρόμο προς τα δίχτυα του Γουλή βάζοντας από την αρχή της βάσης για μια μεγάλη επικράτηση. Οι “Ροζ” με αντεπίθεση διαρκείας στην συνέχεια του ημιχρόνου κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με τον Δρόση και να πάρουν κεφάλι στο σκορ πριν την λήξη του ημιχρόνου διαμορφώνοντας το 3-2!

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου τα Flamingos κατάφεραν να ξεφύγουν με δύο γκολ διαφορά έναντι της αντιπάλου τους,γέρνοντας έτσι την πλάστιγγα των 3 βαθμών προς την πλευρά τους. Η Zozzi όμως, μη έχοντας πει την τελευταία της λέξη κατάφερε να μειώσει σε 4-3 μετά από λάθος γύρισμα της άμυνας των “Ροζ”, ενώ στην συνέχεια έφτασαν στην ισοφάριση και το τελικό 4-4!

Κερδισμένη της αγωνιστικής βέβαια, όπως προαναφέρθηκε ήταν η Magufana, η οποία με την νίκη της απέναντι στην σκληροτράχηλη Les Fennec (τελικό σκορ 6-4),κατάφερε να αποσπαστεί 2 βαθμούς από την Zozzi και 5 από τους Flamingos πριν το μεταξύ τους “Ευρωπαϊκο” ντέρμπι για την 7η αγωνιστική.

Στα υπόλοιπα ματς της ημέρας η “Μεγάλη Κυρία” κατάφερε να επικρατήσει σε ακόμα ένα χιτσοκικό παιχνίδι έναντι των Goats, (3-2), φτάνοντας έτσι τους 9 βαθμούς ενώ παράλληλα η Los Turbos πήρε νίκη χρυσάφι έναντι του Peiraia Fc, καταφέρνοντας με ανατροπή να φτάσει στο τελικό 4-3, με “χρυσό σκόρερ” τον Κασπίρη!

Για όλα τα νέα της αγωνιστικής δράσης της Elite 1 καθώς και τις βαθμολογίες πατήστε ΕΔΩ!

Περισσότερα

ΝΕΑ

ATHENS CUP 8X8: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Εδώ θα βρεις το πανόραμα του Athens Cup 8X8: Όμιλοι, βαθμολογίες, αποτελέσματα και το αναλυτικό πανόραμα της διοργάνωσης μέχρι και τον μεγάλο τελικό σε Golden και Silver κατηγορία! ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική (Τρίτη 14/5) 20:00 Coperfield FC – Brodios FC 21:00 Diridacta – Κατσαπλιάδες FC 21:00 South Cult – Boca

ΝΕΑ

ATHENS YOUTH CUP 6X6: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Εδώ θα βρεις το πανόραμα του Athens Youth Cup 6X6: Όμιλοι, βαθμολογίες, αποτελέσματα και το αναλυτικό πανόραμα της διοργάνωσης μέχρι και τον μεγάλο τελικό σε Golden και Silver κατηγορία! ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική (17/5) 20:00 Los Fuegos – Piraeus United 21:00 Noctuas – Piraeus FC 21:00 Pistoleros FC – Panthers