“ΚΑΒΑΛΑ… ΣΤ’ ΑΛΟΓΟ ΚΑΙ 3 ΣΤΑ 3 ΟΙ KAVALARIDES!

Share

Νικητές από το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Elite League 2 αναδείχθηκαν οι Kavalarides που νίκησαν την Blender Βρέμης με 5-3, πιάνοντάς τους στην βαθμολογία, την ίδια ώρα που η Rubin Tarzan παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας κάνοντας το 5/5!

Ανώτεροι στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα οι πράσινοι είχαν τις φάσεις και πήραν το προβάδισμα μετά από κεραυνό που εξαπέλυσε ο Πανταζής γράφοντας το 1-0 αμέσως μετά το οποίο άλλαξε δραματικά η εικόνα του αγώνα. Ένα black out της Blender για το υπόλοιπο πρώτο ημίχρονο, σε συνδιασμό με το αψεγάδιαστο passing game των γαλάζιων έφεραν “τούμπα” το ματς, ισοφαρίζοντας σε πρώτο χρόνο με σουτ στο παραθυράκι του Μουρτζάνη από τον Φυτράκη και σε δεύτερο χρόνο το τραγικό λάθος του καταταλλα εκπληκτικού goalkeeper της Blender να χαρίζει το έτοιμο γκολ στον Λέρι και το 1-2 στους “Καβαλάρηδες”.

Σκορ ημιχρόνου λοιπόν το 1-2 υπέρ των Καβαλάριδων, κάτι όμως που δεν θα κρατήσει για πολύ αφού μόλις στο πρώτο 2λεπτο του 2ου μέρους ο Πανταζής θα σερβίρει σε κενή εστία στον Λιβάνιο για το 2-2 και λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο θα κάνουν την ανατροπή οι πράσινοι και το 3-2 με τον Ταλιαντζή! Τα ηνία του αγώνα θα επανακτήσουν οι καβαλάρηδες και με 2 τέρματα του Θεοχάρη και μια καρφωτή κεφαλιά του Φυτράκη θα διαμορφώσουν το τελικό 3-5 υπέρ τους ανατρέποντας ξανά το σκορ του αγώνα!

Μόνη στην κορυφή θα παραμείνει για 2η σερί αγωνιστική η Rubin Tarzan η οποία αν και δύσκολα, επικράτησε εν τέλει της πολύ καλά στημένης Coca Juniors. Με τον δείκτη του σκορ μόνο στο 2-0 υπέρ των μαϊμούδων μετά από 2 τέρματα του “killer” Κετσέ να μπαίνουν οι ομάδες στο ημίχρονο, η Coca μπορούσε να ελπίζει για κάθε τι! Σε ένα πρώτο δεκάλεπτο που η μπάλα πήγαινε κυριολεκτικά πάνω κάτω και με το άναρχο ποδόσφαιρο να είναι αυτό που κυριαρχεί, η Rubin φτάνει στο 4-1 μετά από συμπλήρωση του χατ τρικ του Κετσέ, ένα γκολ του Ντρενογιάννη και 4(!) ασίστ του καταπληκτικού Μυλωνά ενώ το γκολ από την Coca να πετυχαίνει ο Γεωργίου.

Σε ένα σημείο λοιπόν που όλα φαινότουσταν προκαθορισμένα, οι ποδοσφαιριστές της Coca αποδεικνύονται “μαχητές” με ολόκληρη την έννοια της λέξης και βρίσκουν τα ψυχικά αποθέματα και με 2 τέρματα του Αδάμου και ένα ακόμη του Γεωργίου φτάνουν στην ισοφάριση σε 4-4 βάζοντας φωτιά στον βαθμολογικό πίνακα! Οι “μαϊμούδες” όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη αφού μόλις 2 λεπτά πριν την λήξη ο Ντρενογιάννης θα λυτρώσει τις “μαϊμούδες” και θα βάλει την υπογραφή του για το 5-4!

Όσον αφορά τους υπόλοιπους αγώνες της Elite League 2 και τις βαθμολογίες της κατηγορίας παρακολουθήστε τις ΕΔΩ!

Περισσότερα

ΝΕΑ

ATHENS CUP 8X8: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Εδώ θα βρεις το πανόραμα του Athens Cup 8X8: Όμιλοι, βαθμολογίες, αποτελέσματα και το αναλυτικό πανόραμα της διοργάνωσης μέχρι και τον μεγάλο τελικό σε Golden και Silver κατηγορία! ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική (Τρίτη 14/5) 20:00 Coperfield FC – Brodios FC 21:00 Diridacta – Κατσαπλιάδες FC 21:00 South Cult – Boca

ΝΕΑ

ATHENS YOUTH CUP 6X6: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Εδώ θα βρεις το πανόραμα του Athens Youth Cup 6X6: Όμιλοι, βαθμολογίες, αποτελέσματα και το αναλυτικό πανόραμα της διοργάνωσης μέχρι και τον μεγάλο τελικό σε Golden και Silver κατηγορία! ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική (17/5) 20:00 Los Fuegos – Piraeus United 21:00 Noctuas – Piraeus FC 21:00 Pistoleros FC – Panthers