Η European Mini-Football Federation (E.M.F) ανακοίνωσε μέσω εισαγωγικού video στα Social Media την τοποθεσία του Champions League 2024, στο οποίο θα λάβουν μέρος ο πρωταθλητής και δευτεραθλητής Ελλάδος μέσω της Elite League 1!
![](https://gipedaki.gr/wp-content/uploads/2024/03/EMF-CHAMPIONS-LEAGUE-1200x800px-za-novicko.png)
Πιο συγκεκριμένα, μέσω του βίντεο αποκαλύπτεται πως η πόλη που θα φιλοξενήσει τη “γιορτή” του Ευρωπαϊκου Μίνι-Ποδοσφαίρου συλλόγων, θα είναι για πρώτη φορά η πρωτεύουσα της Πολωνίας, Βαρσοβία!
Επιπλέον, αναφέρθηκαν και οι ακριβείς ημερομηνίες της διοργάνωσης που θα είναι οι εξής: Πέμπτη 5 – Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου, γεγονός που σημαίνει πως οι Ελληνικές αποστολές θα αναχωρήσουν για την κεντρική Ευρώπη από τις αρχές τις πρώτης εβδομάδας του Φθινοπώρου.
![](https://gipedaki.gr/wp-content/uploads/2024/03/429850121_18253723234240722_7712741504680927771_n-1-1024x682.jpg)
Περισσότερα νέα θα κοινοποιηθούν από την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία προσεχώς, αφού προηγείται άλλωστε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Βοσνίας (Mini-EURO 2024), στο οποίο η “γαλανόλευκη” θα δώσει δυναμικό παρών, καθώς επίσης και το URBAN Cup 8X8 στη Σόφια της Βουλγαρίας.