ATHENS CUP 6X6: ΕΠΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ VILLAGERS!

Share

Στο απόλυτο ματς της φάσης των “16” της Golden κατηγορίας του Athens Cup για τη Βόρεια Περιφέρειας (Κηφισιά) αναδείχθηκε εκείνο ανάμεσα σε Barons FC και Villagers, με τους τελευταίους να “κλέβουν” την πρόκριση στο τελευταίο λεπτό (50′) χάρη σε ψύχραιμο πλασέ του νεοφερμένου Ντίνου Μάλαϊ.

Επρόκειτο για ένα “κλειστό” και μαχητικό παιχνίδι στο οποίο οι “Χωριάτες” πραγματοποίησαν διπλή ανατροπή, κι αυτό γιατί οι “Βαρόνοι” του σπουδαίου Γκίλι Σκλεράϊ, προηγήθηκαν στις αρχές των ημιχρόνων με 1-0 και 3-2 αντίστοιχα για να γνωρίσουν εν τέλει την ψυχρολουσία της πρώτης τους ήττας στο θεσμό στο φινάλε της αναμέτρησης.

Ο Τζέϊσον ήταν αυτός που έβαλε μπροστά τους Barons με άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή μόλις στο 2′, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή μάλιστα να έχει και δοκάρι στο 5′. Παρά το “μουδιασμένο” όμως ξεκίνημα, οι Villagers θα ανεβάσουν στροφές και θα φέρουν τούμπα το ματς χάρη στα γκολ των Θεολόγου (14′) και Πατσαβούρα (23′).

Το προβάδισμα αυτό όμως των “Χωριατών” εξανεμίστηκε με το… καλησπέρα της επανάληψης, αφού στα δύο πρώτα σουτ τους οι “Βαρόνοι” πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τους Τσατάλι (26′) και Χασάϊ (27′), με 2 πανομοιότυπα σουτ τα οποία κατευθύνθηκαν από το δοκάρι στα δίχτυα!

Οι Villagers, του Πέτρου Φασουλή, πήραν ρίσκα, ανέβασαν την πίεση ψηλά και ισοφάρισαν ξανά με τον Θεολόγο (38′). Κι ενώ πέρασε ένα 12λεπτό στο οποίο αμφότερες οι 2 ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της νίκης, και να αποφύγουν την παράταση, θα έρθει ένα αμυντικό λάθος των “Βαρόνων”, από το οποίο ο Μάλαϊ θα ευνοηθεί βγαίνοντας σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ με τον Κοτζαβασιλείου, τον οποίο και θα πλασάρει εύστοχα, σημειώνοντας μια ιστορική πρόκριση για τους “Χωριάτες” ή οποία τους οδηγεί στον προημιτελικό της Golden κατηγορίας του κυπέλλου, στον οποία θα βρεθούν για 3η φορά στην ιστορία τους (πρώτη ως περιφέρειας), αυτή τη φορά με αντίπαλο τη γνώριμη τους, Old School Milan, που διαθέτει τον πρώτο σκόρερ του Κυπέλλου, Ηλία Καστράτη (20 γκολ) και την καλύτερη επίθεση (49 γκολ).

Οι “ροσονέρι” από την πλευρά τους υπερκέρασαν το εμπόδιο των Orangers με 9-4, σε ένα παιχνίδι που όμως το τελικό σκορ δε φανερώνει την αλήθεια, αφού οι μαχητικοί “πορτοκαλί” προηγήθηκαν στο σκορ, ενώ ήταν “ζωντανοί” μέσα στο ματς μέχρι και το 38′ όταν ο Κατσράτης (σκόραρε συνολικά 5 γκολ) σημείωσε το καθοριστικό 4-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ κόντρα στη ροή του ματς, και κάπως έτσι ήρθε αργότερα ο… καταιγισμός!

Δείτε ΕΔΩ το αναλυτικό ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ και ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ στην ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ του ATHENS CUP 6X6!

Περισσότερα

ΕΛΛΑΔΑ

MINI-EURO 2024: ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΒΟΣΝΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ!

Η Ελληνική Ομάδα Mini-Football δίνει ραντεβού από σήμερα και κάθε μέρα μέχρι και τη Μεγάλη Εβδομάδα στο προπονητικό της κέντρο, στον “Eleonas Football Club” εκεί οπού ο κ. Στάμος, μαζί με ολόκληρο το τεχνικό τιμ θα δουλέψει σκληρά εν

ΝΕΑ

SILVER LEAGUE 8X8: ΞΑΝΑ… ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η HACIENDA!

Σε έναν τελικό (Eleonas Footbal Club) που είχε πολλά γκολ και έσπασε… καρδιές η Hacienda θα χαμογελάσει τελευταία επικρατώντας με 6-5 στον… “ξαφνικό θάνατο” της ψυχοφθόρου διαδικασίας των πέναλτι επί του Apollon Piraeus κι ενώ νωρίτερα είχε προηγηθεί το