GOLDEN LEAGUE 6X6: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ… BUZZER BEATER ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ “ΦΛΑΜΙΝΓΚΟ”!

Share

Ύστερα από έναν άκρως χιτσκοκικό τελικό ο οποίος περιελάβανε ανατροπές επί ανατροπών και περισσότερα γκολ στην παράταση απ’ ότι στην κανονική διάρκεια (!) οι Flamingos θα καταφέρουν να πετύχουν μια μοναδική νίκη (3-2) και με οδηγό το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης να υποτάξουν τους Jackals και να στεφθούν πρωταθλητές Golden League στο κατάμεστο “SEF Soccer Club”!

Το γκολ του… νεο-εισελθόντα Παντελίδη στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα στα πρώτα δευτερόλεπτα του Β’ μέρους της παράτασης (56′), αλλά και εκείνο του αρχηγού, Κωντσαντίνου Δρόση, στο 60′ υπέγραψαν μια μοναδική ανατροπή για τους Flamingos, στον πρώτο τελικό της ιστορίας του Athens League ο οποίος δεν κρίνεται στην κανονική διάρκεια!

Σκηνές αλλοφροσύνης ακολούθησαν μετά το τελικό σφύριγμα της αναμέτρησης με τους “ροζ” να γίνονται ένα κουβάρι, ενώ στον αντίποδα τα “τσακάλια” να μην μπορούν να πιστέψουν το… χαρακίρι που έκαναν, ιδιαίτερα από τη στιγμή που ο Θεοδώρου σκόραρε στο Α’ μέρος της παράτασης (54′) και τους άνοιξε διάπλατα το δρόμο για το βαρύτιμο τρόπαιο.

Ένα τρόπαιο, το οποίο ήταν ήδη αμφιλεγόμενο από την περίοδο της κανονικής διάρκειας, εκεί όπου αφενός οι Flamingos είχαν περισσότερη κατοχή και τελικές προσπάθειες για γκολ, αλλά οι Jackals κλασσικότερες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Τα μοναδικά 2 γκολ μιας άκρως “εγκεφαλικής” αναμέτρησης πέτυχαν οι Τσέργας (4′) και Δρόσης (15′), σε ένα παιχνίδι το οποίο ολοκληρώθηκε δίχως άλλα γκολ στη συνέχεια (1-1) μέχρι και τη συμπλήρωση του 50λέπτου, με τους τερματοφύλακες Παπαγεωργίου και Πετράκη να θεωρούνται κατά γενική ομολογία πρωταγωνιστές.

Περισσότερα

ΝΕΑ

ATHENS LEAGUE 6X6: AYTA EINAI ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ “FINAL 8”

Ο κύβος ερρίφθη! Δείτε εδώ τα ζευγάρια και το αναλυτικό πρόγραμμα του “Final 8″ σε Golden και Silver League, το ερχόμενο Σαββατοκύριακο! Ορατό το ενδεχόμενο του “repeat” Magufana – Pranvera στον τελικό! Αναλυτικά, τα ζευγάρια της τελικής φάσης που

ΝΕΑ

ATHENS LEAGUE 8X8: MAGUFANA – FLAMINGOS ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ!

Magufana και Flamingos έκαμψαν δύσκολα την αντίσταση των La Mano de D10S (6-2) και El Maliakas (4-3) και δίνουν επί 3ο συναπτό έτος “ραντεβού” στο μεγάλο τελικό του Athens League 8X8, έχοντας ήδη εξασφαλίσει Ευρωπαϊκο “εισιτήριο” για το URBAN