GOLDEN LEAGUE 6X6: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ… BUZZER BEATER ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ “ΦΛΑΜΙΝΓΚΟ”!

Share

Ύστερα από έναν άκρως χιτσκοκικό τελικό ο οποίος περιελάβανε ανατροπές επί ανατροπών και περισσότερα γκολ στην παράταση απ’ ότι στην κανονική διάρκεια (!) οι Flamingos θα καταφέρουν να πετύχουν μια μοναδική νίκη (3-2) και με οδηγό το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης να υποτάξουν τους Jackals και να στεφθούν πρωταθλητές Golden League στο κατάμεστο “SEF Soccer Club”!

Το γκολ του… νεο-εισελθόντα Παντελίδη στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα στα πρώτα δευτερόλεπτα του Β’ μέρους της παράτασης (56′), αλλά και εκείνο του αρχηγού, Κωντσαντίνου Δρόση, στο 60′ υπέγραψαν μια μοναδική ανατροπή για τους Flamingos, στον πρώτο τελικό της ιστορίας του Athens League ο οποίος δεν κρίνεται στην κανονική διάρκεια!

Σκηνές αλλοφροσύνης ακολούθησαν μετά το τελικό σφύριγμα της αναμέτρησης με τους “ροζ” να γίνονται ένα κουβάρι, ενώ στον αντίποδα τα “τσακάλια” να μην μπορούν να πιστέψουν το… χαρακίρι που έκαναν, ιδιαίτερα από τη στιγμή που ο Θεοδώρου σκόραρε στο Α’ μέρος της παράτασης (54′) και τους άνοιξε διάπλατα το δρόμο για το βαρύτιμο τρόπαιο.

Ένα τρόπαιο, το οποίο ήταν ήδη αμφιλεγόμενο από την περίοδο της κανονικής διάρκειας, εκεί όπου αφενός οι Flamingos είχαν περισσότερη κατοχή και τελικές προσπάθειες για γκολ, αλλά οι Jackals κλασσικότερες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Τα μοναδικά 2 γκολ μιας άκρως “εγκεφαλικής” αναμέτρησης πέτυχαν οι Τσέργας (4′) και Δρόσης (15′), σε ένα παιχνίδι το οποίο ολοκληρώθηκε δίχως άλλα γκολ στη συνέχεια (1-1) μέχρι και τη συμπλήρωση του 50λέπτου, με τους τερματοφύλακες Παπαγεωργίου και Πετράκη να θεωρούνται κατά γενική ομολογία πρωταγωνιστές.

Περισσότερα

ΝΕΑ

TOP 10: ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ “ΚΛΙΚΣ” ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ MINI-FOOTBALL ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΖΟΝ 2023-24!

Κάθε “του χρόνου” και καλύτερο! Παραφράζοντας τη γνωστή λαϊκή ρύση που αναφέρεται στο… πέρυσι θα μπορούσε κάποιος να πει πως το Ελληνικό Mini-Football είναι σε τροχιά εκτόξευσης! Αυτό οφείλεται σε πολλούς παράγοντες, με πρώτο και κυριότερο τον Οργανισμό του

ΝΕΑ

ATHENS CUP 6X6: ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΟΙ FLAMINGOS – ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΨΑΛΙΔΑ ΜΕ ΤΗ “MAGU”

Κυπελλούχοι για το Athens Cup 8X8 τη σεζόν 2023-2024 αναδεικνύονται οι Flamingos νικώντας στη διαδικασία των πέναλτι τη μεγάλη τους αντίπαλο, Magufana με 3-2, ύστερα από ακόμα έναν μεταξύ τους ισόπαλο τελικό που ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2 στην κανονική