FOOTBALL FESTIVAL: ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ!

Share

Το λεκανοπέδιο της Αττικής ήδη “ζει και αναπνέει” για το πρώτο και συνάμα ιστορικό “Football Festival” της χώρας που θα λάβει χώρα 10,11 και 12 Μάϊου, και του οποίου το “main event” θα είναι οι αγώνες του κυπέλλου Ελλάδας Mini-Football (Elite Cup Greece), καθώς επίσης και αγώνες σε Fair Play Tournament, Youth και Women εκδοχές, στο “SEF Soccer Club” στον Πειραιά.

Εκτός φυσικά από τη δράσης των κορυφαίων ομάδων της Ελλάδας και της Κύπρου στο Mini-Football, προβλέπεται να διεξαχθούν τουρνουά: E-Sports, Foot-Tennis, Techball, Subbuteo, ποδοσφαιράκι, κληρώσεις καθώς επίσης και η Συνέντευξη Τύπου της Ελληνικής Ομάδας Mini-Football, το μοναδικό ποδοσφαιρικό τμήμα που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας σε διεθνή διοργάνωση (Mini-EURO 2024 στη Βοσνία).

Παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων Mini-Football σε όλες τις διοργανώσεις, ξεκινώντας με εκείνη του Elite Cup Greece:

ELITE CUP GREECE 2024

GROUP STAGE

GAME 1

Παρασκευή 10/5

GROUP A’
20:00 FLAMINGOS – L.S.G. 9-0
23:00 KALIMOXTA – BRODIOS FC 2-1

GROUP B’
21:00 JACKALS FC – F.I.L. 0-1
22:00 VALEDES FC – OLD FELLOWS 7-3

GROUP C’
22:00 ERMIS FC – SOUTH CULT 1-0
23:00 MAGUFANA – FLAMOULI FC 12-0

GAME 2

Σάββατο 11/5

GROUP A’
10:00 L.S.G. – KALIMOXTA 0-6
11:00 BRODIOS FC – FLAMINGOS 3-5

GROUP B’
09:00 JACKALS FC – VALEDES FC 5-4
12:00 F.I.L. – OLD FELLOWS 5-1

GROUP C’
11:00 MAGUFANA – SOUTH CULT 3-0
12:00 FLAMOULI FC – ERMIS FC 0-6

GAME 3

GROUP A’
21:00 FLAMINGOS – KALIMOXTA 1-0
21:00 L.S.G. – BRODIOS FC 4-13

GROUP B’
22:00 VALEDES FC – F.I.L. 3-1
22:00 OLD FELLOWS – JACKALS 3-11

GROUP C’
23:00 SOUTH CULT – FLAMOULI FC 7-3
23:00 MAGUFANA – ERMIS FC 11-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

GROUP A’

FLAMINGOS FC 9 (15-3)
KALIMOXTA FC 6 (8-2)

BRODIOS 3 (17-11)
L.S.G. 0 (0-15)

GROUP B’

JACKALS FC 6 (16-8)
VALEDES FC 6 (14-9)

F.I.L. 6 (7-4)
OLD FELLOWS 0 (7-23)

GROUP C’

MAGUFANA 9 (26-0)
ERMIS FC 6 (7-11)

SOUTH CULT 3 (7-7)
FLAMOULI FC 0 (3-25)

KNOCK OUT STAGE

Κυριακή 12/5

10:00 KALIMOXTA FC – ERMIS FC 4-1
11:00 FLAMINGOS FC – VALEDES FC 1-0

12:00 JACKALS FC – BRODIOS FC 1-0
12:00 MAGUFANA – F.I.L. 4-0

16:00 MAGUFANA – KALIMOXTA FC 4-0
17:00 FLAMINGOS FC – JACKALS FC 4-1

19:30 MAGUFANA – FLAMINGOS FC 0-0 (2-0 πεν)

11:00 L.S.G. – SOUTH CULT 1-5
12:00 OLD FELLOWS – FLAMOULI FC 3-0

18:00 SOUTH CULT – OLD FELLOWS 1-0

FAIR PLAY TOURNAMENT

GROUP STAGE

Παρασκευή 10/5

GROUP A’

17:30 ZANTE ELITE – TRAPEZARIA FC 5-0
18:00 ZANTE ELITE – ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ 4-0

18:00 TRAPEZARIA FC – REAL N. IONIAS 0-1
18:30 REAL N. IONIAS – ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ 11-1

18:55 ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ – TRAPEZARIA FC 1-6
19:20 ZANTE ELITE – REAL N. IONIAS 1-1

GROUP B’

19:45 RUBIN TARZAN – ATHENS UNITED 5-0
20:10 LIONS FC – ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1-3

20:35 RUBIN TARZAN – ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 4-1
21:00 LIONS FC – ATHENS UNITED 0-1

21:25 ATHENS UNITED – ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2-0
21:50 RUBIN TARZAN – LIONS FC 3-0

Σάββατο 11/5

GROUP C’

13:00 BOCA SENIORS – EAGLES FC 0-8
13:00 ΑΟ ΣΑΜΠΟΥΚΑΣ – Α.Ο.Π. 1-4

13:30 BOCA SENIORS – Α.Ο.Π. 1-3
13:30 EAGLES FC – ΑΟ ΣΑΜΠΟΥΚΑΣ 0-1

14:00 ΑΟ ΣΑΜΠΟΥΚΑΣ – BOCA SENIORS 8-6
14:00 Α.Ο.Π. – EAGLES FC 1-4

GROUP D’

14:30 ATLETICO FC – BLACK CATS (W) 2-0
14:30 YURUSI FC – SPORTANOS FC 3-0

15:00 YURUSI FC – ATLETICO FC 3-0
15:00 SPORTANOS FC – BLACK CATS (W) 1-0

15:30 BLACK CATS (W) – YURUSI FC 4-0
15:30 ATLETICO FC – SPORTANOS FC 2-0

KNOCK OUT STAGE

Κυριακή 12/5

09:00 REAL N. IONIAS – ATHENS UNITED 0-1
09:30 ZANTE ELITE – RUBIN TARZAN 2-2 (4-3)
10:00 EAGLES FC – ATLETICO FC 2-0
10:30 YURUSI FC – Α.Ο.Π. 3-0

13:00 ATHENS UNITED – ZANTE ELITE 0-0 (2-0)
13:30 EAGLES FC – YURUSI FC 0-0 (6-7)

15:00 ATHENS UNITED – YURUSI FC 2-0

FAIR PLAY TOURNAMENT YOUTH

GROUP STAGE

Σάββατο 11/5

GROUP A’

16:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – NOCTUAS FC 4-0
16:00 KINTER FC – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2-2

16:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2-0
16:30 NOCTUAS FC – KINTER FC 2-1

17:00 KINTER FC – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 1-3
17:00 NOCTUAS FC – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ 0-2

GROUP B’

17:30 PAO KRANAS – LOS FUEGOS 4-0
17:30 PELLUMB FC – PANAGITSA 1-1

18:00 PAO KRANAS – PANAGITSA 4-2
18:00 LOS FUEGOS – PELLUMB FC 4-0

18:30 PELLUMB FC – PAO KRANAS 4-0
18:30 PANAGITSA – LOS FUEGOS 4-2

KNOCK OUT STAGE

Κυριακή 12/5

13:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – PANAGITSA FC 5-1
13:30 PAO KRANAAS – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ 3-1

15:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – PAO KRANAAS 2-2 (3-4 πεν)

WOMEN’S CUP

KNOCK OUT STAGE

Κυριακή 12/5

14:00 BLACK CATS (W) – RONALGRINIO (W) 1-4

HAPPENINGS

Σάββατο 11/5

14:00 GREEK MINI-FOOTBALL TEAM (PRESS CONFERENCE)

15:30 E-SPORTS TOURNAMENT

19:00 GREEK MINI-FOOTBALL TEAM (FRIENDLY MATCH)

Κυριακή 12/5

15:00 FOOT-TENNIS TOURNAMENT

Περισσότερα

ΕΛΛΑΔΑ

ΣΤΟ ΜΠΑΚΟΥ ΤΟΥ ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΟΥ 2025! (PHOTOS)

Η Παγκόσμια Ομοσπονδία Μίνι Ποδοσφαίρου (World Mini-Football Federation) ανακοίνωσε χθες (21/5) ότι η διοργανώτρια πόλη για το πολυαναμενόμενο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2025 θα είναι το Μπακού του Αζερμπαϊτζάν! Πιο συγκεκριμένα, η διοργάνωση στην οποία θα παλέψει να βρεθεί και

ΝΕΑ

ΘΑΝΑΗΛΑΚΗΣ ΓΙΑ ELITE CUP GREECE: “ΕΧΩ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ – ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΑΝΑΡΘΩ”

“Μέλι” έσταξε για το παρθενικό Elite Cup Greece ο κορυφαίος αθλητικογράφος της Ελλάδας: Γιώργος Θαναηλάκης σε συνέντευξη που παραχώρησε αμέσως μετά την ολοκλήρωση των μεταδόσεων που έκανε: “Τεχνολογικά, οργανωτικά και ποιοτικά είναι ότι πιο εντυπωσιακό υπάρχει”! Λίγες ώρες μετά

Για συμμετοχή στην διοργάνωση

Στείλτε μας μήνυμα και μείνετε σε επαφή

ΦΟΡΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Συμπλήρωσε τα στοιχεία σου και θα έρθουμε σύντομα σε επικοινωνία μαζί σου