EMF EURO 2022: ΝΙΚΗ-ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΕΝ ΟΨΕΙ ΕΛΛΑΔΑΣ!

Share

Στο εναρκτήριο παιχνίδι του Mini-EURO 2022 για τον ΣΤ’ όμιλο, στον οποίο βρίσκεται η Ελλάδα μας: Αγγλία και Ισραήλ διασταύρωσαν τα ξίφη τους, σε μια άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση, με τα “λιοντάρια” να σημειώνουν σπουδαία νίκη-ανατροπή (2-1) και να τίθενται επικεφαλής στη βαθμολογία!

Το Ισραήλ πατούσε καλύτερα στο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και ως εκ τούτου προηγήθηκε στο 6′ με γκολ του Γιουβάλ Σαμπτάϊ, ωστόσο στη συνέχεια η Αγγλία κέρδισε μέτρα, και κατάφερε να φέρει “τούμπα” την κατάσταση πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο 25λεπτό

Τα “λιοντάρια” αρχικά ισοφάρισαν (19′) χάρη στην αδράνεια της άμυνας του Ισραήλ με κοντινό πλασέ του Γουαϊμπροου, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, στο δυνατό γέμισμα του Άϊσακ, ο αστέρας της ομάδας. Ντόμινικ Μόργκαν-Γκρίφιθς πρόλαβε στην έξοδο τον γκολκίπερ του Ισραήλ και με το… γοφό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, η Αγγλία κράτησε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα το υπέρ της σκορ, ενώ στα τελευταία 5′ που το Ισραήλ ρίσκαρε (αγωνίστηκε ακόμα και με Flying γκολκίπερ) θα μπορούσε να έχει ανοίξει κι άλλο τη διαφορά.

Υπενθυμίζεται ότι αύριο, Κυριακή, στις 11:30 η χώρα μας αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο του ομίλου μας πλέον, Αγγλία, σε μια σπουδαία μάχη η οποία θα μεταδοθεί ζωντανά από την Cosmote Sport “3”.

Περισσότερα

ΝΕΑ

ATHENS LEAGUE 6X6: AYTA EINAI ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ “FINAL 8”

Ο κύβος ερρίφθη! Δείτε εδώ τα ζευγάρια και το αναλυτικό πρόγραμμα του “Final 8″ σε Golden και Silver League, το ερχόμενο Σαββατοκύριακο! Ορατό το ενδεχόμενο του “repeat” Magufana – Pranvera στον τελικό! Αναλυτικά, τα ζευγάρια της τελικής φάσης που

ΝΕΑ

ATHENS LEAGUE 8X8: MAGUFANA – FLAMINGOS ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ!

Magufana και Flamingos έκαμψαν δύσκολα την αντίσταση των La Mano de D10S (6-2) και El Maliakas (4-3) και δίνουν επί 3ο συναπτό έτος “ραντεβού” στο μεγάλο τελικό του Athens League 8X8, έχοντας ήδη εξασφαλίσει Ευρωπαϊκο “εισιτήριο” για το URBAN