ELITE LEAGUE 2: “ΚΛΟΠΗ” ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚAI ΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Η RUBIN TARZAN!

Share

Στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής της Elite League 2 που διεξάγεται στο “Galaxy Soccer Club” η Rubin Tarzan βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αφού 5 λεπτά πριν από τη λήξη με τον δείκτη του σκορ στο ισόπαλο 4-4 κόντρα στους Bandoleros, καταλογίζεται πέναλτι για την “albiceleste”…

Ο εξαιρετικός στον αγώνα Περλέσι θα νικηθεί από τον συγκλονιστικό Ζαγγανά, ενώ λεπτά αργότερα ο σπουδαίος Αντώνης Κετσές πήρε από το χέρι τις “μαϊμούδες” σκοράροντας 2 γκολ σε ισάριθμα λεπτά (6-4) ολοκληρώνοντας την ανατροπή και χαρίζοντας το 3ποντο στην ομάδα του!

Στο ξεκίνημα, οι Bandoleros ήταν αυτοί που μπήκαν… φουριόζοι μπήκαν οι Bandoleros που προηγήθηκαν από νωρίς με 2 τέρματα εκμεταλλευόμενοι την αστάθεια της αντιπάλου τους. Με την πάροδο του χρόνου όμως η Rubin -που αρχικά μείωσε σε 2-1- κόντρα στην ροή του αγώνα πήρε κεφάλι στο σκορ με 2-3 αφού κυριάρχησε στο 2ο μισό του πρώτου ημιχρόνου, πριν δεχθεί την ισοφάριση στην τελευταία φάση του 25λεπτου από τον Αδαμίδη (3-3)!

Εν συνεχεία, οι “μαϊμούδες” δέχθηκαν το 4-3 από κεραυνό του Περλέσι, με τον Μυλωνά να απαντάει όμως σχεδόν ακαραιαία (4-4), για να φτάσουμε στη φάση που άλλαξε τον αγώνα: Και πιο συγκεκριμένα το πέναλτι που κέρδισε ο Περλέσι και ανέλαβε την εκτέλεση ο ίδιος.

Αναφορικά, με το άλλο μεγάλο ματς της ημέρας, Old Fellows – Βουνάπολη: Το 4 στα 4 δεν μπόρεσαν να κάνουν όμως οι πρώτοι αφού η αντίπαλος τους, αποδείχθηκε… βουνό που δεν μπόρεσαν να ανέβουν. Η Βουνάπολη κυριαρχούσε στον αγώνα για 40 λεπτά με το σκορ στο 5-2, όμως ο απρόσεκτος ο Βριζίδας, θα αφήσει με 5 (δεν είχαν αλλαγή) τους “βόρειους” παίρνοντας 2 “ανόητες” κίτρινες κάρτες αλλά οι ανήσυχοι στο παιχνίδι τους Old Fellows δεν θα πετύχουν σε 10 λεπτά με παίκτη παραπάνω κάτι περισσότερο από ένα τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 5-3!

Για την υπόλοιπη αγωνιστική δράση και τις βαθμολογίες της ELITE LEAGUE 2 πατήστε ΕΔΩ!

Περισσότερα

ΝΕΑ

FOOTBALL FESTIVAL: ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ!

Το λεκανοπέδιο της Αττικής ήδη “ζει και αναπνέει” για το πρώτο και συνάμα ιστορικό “Football Festival” της χώρας που θα λάβει χώρα 10,11 και 12 Μάϊου, και του οποίου το “main event” θα είναι οι αγώνες του κυπέλλου Ελλάδας