ATHENS LEAGUE 6X6: ΣΕ “ΤΡΟΧΙΑ” GOLDEN LEAGUE -ΞΑΝΑ- ΟΙ TIGERS!

Share

Τις επιστροφές στις νίκες πανηγύρισαν την Τετάρτη (16/11) οι Tigers, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του Athens League 6X6 στη Βόρεια Περιφέρεια (Κηφισιά) ύστερα από περίπου 1 μήνα (21/10 6-3 με Ανόρθωση) αφού όχι απλά επικράτησαν με το ευρύ 8-3 επί των Villagers B’ αλλά παράλληλα μπήκαν εκ νέου σε τροχιά… Golden League!

Οι “τίγρεις” παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 5′ από κοντινή κεφαλιά του Ρόζου, ισοφάρισαν ένα λεπτό αργότερα με εντυπωσιακό βον-πλανέ του Ρίζου και μάλιστα πήραν το προβάδισμα πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου χάρη στα γκολ των Γκατζιώρα (12′) και Γκίνη (20′)!

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Villagers κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 ύστερα από αντεπίθεση διαρκείας, αλλά παρά το πρώτο “καυτό” 10λεπτο της επανάληψης προδόθηκαν από το γεγονός πως δεν είχαν αλλαγές, γεγονός που έγειρε απόλυτα την πλάστιγγα με το μέρος των “πορτοκαλί” ύστερα από το 4-3 (μακρινό σουτ του Γκατζιώρα). Στο 42′ ο Γαβαλάς θα χάσει την τελευταία κλασσική ευκαιρία των “Χωριατών” που εν συνεχεία παραδόθηκαν στο ρυθμό των Tigers με το σκορ να σκαρφαλώνει σε επίπεδο… θριάμβου!

Έτσι, παρά το γεγονός πως οι 2 τους ισοβαθμούν στους 9, οι Tigers τους προσπερνούν λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων, όπως αντίστοιχα συμβαίνει και με την προσεχή αντίπαλο τους, North Atletico. Η μάχη για την Golden League βέβαια καλά κρατεί αφού αφενός και ο Απόλλων Γαλατσίου βρίσκεται στους 9 βαθμούς (τετραπλή ισοβαθμία) αλλά και αφετέρου Βαρόνοι και Blender Βρέμης Β’ (2ος και 3ος της βαθμολογίας) αναδείχθηκαν ισόπαλες 6-6, γεγονός που εντείνει τη μάχη των πρώτων θέσεων και την κορυφαίας κατηγορίας!

Δείτε ΕΔΩ την αναλυτική βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Βόρειας Περιφέρειας του Athens League 6X6!

Περισσότερα

ΝΕΑ

FOOTBALL FESTIVAL: ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ!

Το λεκανοπέδιο της Αττικής ήδη “ζει και αναπνέει” για το πρώτο και συνάμα ιστορικό “Football Festival” της χώρας που θα λάβει χώρα 10,11 και 12 Μάϊου, και του οποίου το “main event” θα είναι οι αγώνες του κυπέλλου Ελλάδας