ELITE LEAGUE 2: “ΚΛΟΠΗ” ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚAI ΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Η RUBIN TARZAN!

Share

Στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής της Elite League 2 που διεξάγεται στο “Galaxy Soccer Club” η Rubin Tarzan βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αφού 5 λεπτά πριν από τη λήξη με τον δείκτη του σκορ στο ισόπαλο 4-4 κόντρα στους Bandoleros, καταλογίζεται πέναλτι για την “albiceleste”…

Ο εξαιρετικός στον αγώνα Περλέσι θα νικηθεί από τον συγκλονιστικό Ζαγγανά, ενώ λεπτά αργότερα ο σπουδαίος Αντώνης Κετσές πήρε από το χέρι τις “μαϊμούδες” σκοράροντας 2 γκολ σε ισάριθμα λεπτά (6-4) ολοκληρώνοντας την ανατροπή και χαρίζοντας το 3ποντο στην ομάδα του!

Στο ξεκίνημα, οι Bandoleros ήταν αυτοί που μπήκαν… φουριόζοι μπήκαν οι Bandoleros που προηγήθηκαν από νωρίς με 2 τέρματα εκμεταλλευόμενοι την αστάθεια της αντιπάλου τους. Με την πάροδο του χρόνου όμως η Rubin -που αρχικά μείωσε σε 2-1- κόντρα στην ροή του αγώνα πήρε κεφάλι στο σκορ με 2-3 αφού κυριάρχησε στο 2ο μισό του πρώτου ημιχρόνου, πριν δεχθεί την ισοφάριση στην τελευταία φάση του 25λεπτου από τον Αδαμίδη (3-3)!

Εν συνεχεία, οι “μαϊμούδες” δέχθηκαν το 4-3 από κεραυνό του Περλέσι, με τον Μυλωνά να απαντάει όμως σχεδόν ακαραιαία (4-4), για να φτάσουμε στη φάση που άλλαξε τον αγώνα: Και πιο συγκεκριμένα το πέναλτι που κέρδισε ο Περλέσι και ανέλαβε την εκτέλεση ο ίδιος.

Αναφορικά, με το άλλο μεγάλο ματς της ημέρας, Old Fellows – Βουνάπολη: Το 4 στα 4 δεν μπόρεσαν να κάνουν όμως οι πρώτοι αφού η αντίπαλος τους, αποδείχθηκε… βουνό που δεν μπόρεσαν να ανέβουν. Η Βουνάπολη κυριαρχούσε στον αγώνα για 40 λεπτά με το σκορ στο 5-2, όμως ο απρόσεκτος ο Βριζίδας, θα αφήσει με 5 (δεν είχαν αλλαγή) τους “βόρειους” παίρνοντας 2 “ανόητες” κίτρινες κάρτες αλλά οι ανήσυχοι στο παιχνίδι τους Old Fellows δεν θα πετύχουν σε 10 λεπτά με παίκτη παραπάνω κάτι περισσότερο από ένα τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 5-3!

Για την υπόλοιπη αγωνιστική δράση και τις βαθμολογίες της ELITE LEAGUE 2 πατήστε ΕΔΩ!

Περισσότερα

ΝΕΑ

ATHENS CUP 8X8: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Εδώ θα βρεις το πανόραμα του Athens Cup 8X8: Όμιλοι, βαθμολογίες, αποτελέσματα και το αναλυτικό πανόραμα της διοργάνωσης μέχρι και τον μεγάλο τελικό σε Golden και Silver κατηγορία! ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική (Τρίτη 14/5) 20:00 Coperfield FC – Brodios FC 21:00 Diridacta – Κατσαπλιάδες FC 21:00 South Cult – Boca

ΝΕΑ

ATHENS YOUTH CUP 6X6: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Εδώ θα βρεις το πανόραμα του Athens Youth Cup 6X6: Όμιλοι, βαθμολογίες, αποτελέσματα και το αναλυτικό πανόραμα της διοργάνωσης μέχρι και τον μεγάλο τελικό σε Golden και Silver κατηγορία! ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική (17/5) 20:00 Los Fuegos – Piraeus United 21:00 Noctuas – Piraeus FC 21:00 Pistoleros FC – Panthers